Психологічні особливості підліткового віку

Підлітковий вік характеризується  змінами у фізичному розвитку дитини і має певні психологічні особливості. Кожен підліток вимагає підвищеної  ​​уваги з боку батьків і педагогів. Підлітку необхідно звикнути до нових фізичних особливостей свого організму , навчитися правильно поводитися в суспільстві , розвинути почуття відповідальності за себе і свої вчинки.

Головним завданням батьків у цей непростий період дорослішання їхньої дитини є коригування і напрям діяльності дитини в потрібне русло , а при необхідності – обмеження її вчинків . Завдання ускладнюється тим , що більшість підлітків не беруть до уваги думку батьків , оскільки для них важливіша точка зору однолітків. Це , у свою чергу , дуже часто призводить до таких небажаних явищ, як незапланована вагітність , вживання наркотиків , правопорушення та ін.

Підлітки  намагаючись проявити індивідуальність і не бути схожими на своїх батьків , одягаються або ведуть себе занадто зухвало , а також прагнуть наслідувати грубим манерам однокласників.

Найголовніше , що можуть зробити батьки в цій ситуації , так це стати для свого підлітка другом і доброзичливо надавати йому підтримку і допомогу. Батькам необхідно навчитися розуміти свою дитину в прагненні проявляти індивідуальність і самостійність і намагатися в усьому йти на компроміс. Через деякий час підліток зрозуміє , що батьки – це ті люди , які завжди і при будь-якій ситуації можуть надати неоціненну допомогу і підтримку.

Презентація

 

Adblock
detector