Венеційська комісія пропонує змінити мовну статтю освітнього закону

 Венеційська комісія оприлюднила загальні висновки щодо української реформи освіти, яка викликала критику з боку Угорщини.

Загальні тези висновків Венеційської комісії оприлюднені на її сайті. Повний звіт опубліковано 11 грудня.

 Комісія прийняла рішення, що необхідно забезпечити достатню підготовку в галузі освіти національних меншин і що нерівне ставлення до мов, що не стосуються до офіційних мов ЄС, є «проблематичним».

Комісія у повному звіті написала, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін у 7-му статтю закону та заміна цього положення більш збалансованим, пише «Європейська правда«.

«Цей пункт не передбачає рішення для мов, які не є офіційними мовами ЄС, зокрема для російської, як найбільш широко використовуваної в Україні мови після державної. Менш сприятливе ставлення до цих мов важко виправдати, і тому постає питання про його дискримінаційність. З огляду на ці міркування, коректним рішенням було би внесення поправок до статті 7, які замінили би це положення на більш збалансоване та чіткіше сформульоване», — йдеться у звіті комісії.

Як відомо, згідно із новим законом про освіту, особам, які належать до нацменшин, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини.

Якщо дитина належить до національної меншини, у початковій школі вона може вивчати своєю мовою якусь кількість предметів.

А з 5 класу, якщо йдеться про офіційну мову ЄС – «одну або декілька дисциплін». А якщо не йдеться про офіційну мову ЄС, наприклад російську, — то лише мову й літературу своєї меншини.

Джерело інформації:

https://espreso.tv/news/2017/12/08/veneciyska_komisiya_proponuye_zminyty_movnu_stattyu_zakonu_pro_osvitu

Adblock
detector