ТОП професій 2016-2020 років

 Які спеціальності будуть потрібними за кілька років? Які «сірі конячки» з’являться у спеціальностях, конкурс на які зросте?

Будівельна індустрія

Збільшення кількості будівельних проектів дає всі підстави припускати, що спеціальність інженер-будівельник очолить рейтинги професій на найближче десятиліття.

Попит буде як на будівельників житлових будинків, так і на висококваліфікованих інженерів з будівництва промислових об’єктів. Західні інвестиції поступово входять на ринок і поширюються з міст-мільйонників в регіони.

Але вже зараз виникає гостра нестача професійних інженерів, робітників і керівників середньої ланки на виробництві. Пройде не один рік, поки престиж робітничих спеціальностей повернеться на колишній рівень. Тому найближчим часом буде попит на виробничих фахівців, особливо в поєднанні зі знанням іноземної мови, володінням економічними і юридичними знаннями.

Ринок інформаційних технологій 

Сфера інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення утримує лідируючі позиції в топ-10 ринку праці на найближчі роки. Просування продукту компанії в мережі Інтернет — пріоритетна рекламна кампанія для багатьох фірм. В даному випадку сайт — це не тільки «обличчя» компанії в глобальній мережі, але і показник надійності і рівня організації.

Одна з найбільш високооплачуваних спеціальностей в сфері IT- web-дизайнер. Для того, щоб зайняти вигідні позиції в середовищі конкурентів і привернути увагу більшості користувачів Інтернет, багато керівників готові залучати до співпраці високооплачуваних кваліфікованих професіоналів. Але постійне вдосконалення комп’ютерних технологій вимагає від програмістів володіння новітніми програмами. Тому програмістам з великим досвідом роботи необхідно регулярно підвищувати свою професійну кваліфікацію.

Менеджмент

Не залишаться без роботи і менеджери з продажу. Активні молоді співробітники відділів продажів, які прекрасно розбираються в пропонованому товарі або послугах і вміють налагоджувати особисті контакти, знайдуть застосування своїм навичкам. Менеджери з продажу будуть затребувані в сфері послуг. Досвід спілкування і вміння вибудовувати відносини з клієнтом — це ті якості, які будуть цінуватися в найближче десятиліття нарівні з професіоналізмом і грамотністю фахівців.

Медицина і освіта

Як і раніше в ціні залишаються перекладачі та лінгвісти. Поряд з європейськими мовами, затребувані фахівці зі знанням східних мов.

Професії лікаря і педагога не втратять своєї актуальності аж до 2020 року. Збільшення народжуваності серед населення утримує статус лікарів і вчителів на високих позиціях. Певні труднощі при працевлаштуванні будуть у юристів і економістів. Гостра нестача цих фахівців в 90-і роки сприяла великому потоку студентів на факультети економіки і юриспруденції. Перевиробництво кадрів до сих пір позначається на перевищенні пропозицій над попитом.

Наука і високі технології 

У науці з’являться нові спеціальності. Нанотехнології — це перспективний напрямок в наукових знаннях, який знайшов підтримку з боку держави і активно розвиватиметься в найближчі роки. Тій країні, яка зробить прорив в області нанотехнологій, прогнозують світове лідерство. Вивчення роботи молекул і атомів розвивається в декількох напрямках. Буде потреба у вчених  в сферах машино- і авіабудування, космічних досліджень, харчової промисловості та медицині, інженерії та IT-програмування.

«Універсальний працівник»

Уже зараз з’являється багато універсальних професій. Ця тенденція буде зберігатися. Лінійні співробітники часто залучаються до вибудовування загальної стратегії розвитку компанії. У фінансовій сфері головні бухгалтери можуть виконувати функції фінансових директорів, менеджери з продажу проводять маркетингові дослідження для точного сегментування ринку збуту. Маркетологи крім своїх основних обов’язків проводять переговори з потенційними клієнтами і розміщують рекламу, а журналісти успішно використовують свої навички в PR-технологіях.

Володіння іноземною мовою вже перестає бути окремою професією. Уміння спілкуватися англійською, німецькою або японською мовою підвищує конкурентоспроможність фахівців практично у всіх галузях.

 

Інтернет-ресурси

  1. http://kariera.in.ua/
  2. http://studway.com.ua/proforientacia/
  3. http://ipress.ua/ljlive/10_naybilsh_zatrebuvanyh_profesiy_v_ukraini_v_nayblyzhchomu_maybutnomuhtml.
Adblock
detector